AXIS - AXIS T8154 60W SFP MIDSPAN
PoE Midspan, 1 Port, 60W, SFP-Slot, Gigabit, 100-240V
read more
€254.36
- Where else cheaper?
-
Ask? we would be happy to advise you!
+49 (0) 371 50 340 270
Product information "AXIS - AXIS T8154 60W SFP MIDSPAN"
PoE Midspan, 1 Port, 60W, SFP-Slot, Gigabit, 100-240V
Manufacturer number: 02740-002
Download manufacturer datasheet
Main features
- Kompakter Plug-and-Play Medienkonverter mit PoE
- SFP Slot für Glasfaseranbindung
- Integriertes 240VAC Netzteil mit 60W High PoE Midspan
- Kompatibel mit allen Axis Netzwerkprodukten
- Temperaturbereich -10 °C bis 45 °C (bei 60W Auslastung)
- Netzstecker für Schweiz als Zubehör optional erhältlich
Spezifications
| Output voltage | 55V |
| Remote control | No |
| Type | PoE Midspan (active) |
| Gigabit Support | Yes |
| Power per port | 60W |
| Local Control | no |
| PoE Detection | Yes |
| Ports | 1 |
| Series | Axis T81 |
| Temperature Range (Operating) | -10°C ~ +45°C |
Product availability information:
The item is ordered especially for you, so it is not possible for return, withdrawal or cancellation. The following is non-binding and subject to storage and delivery information from our suppliers:
In stock: 9, Expectation: 15 in 2 weeks, Replacement time: 2 weeks (Last update: 03.04.2026) - subject to prior sale