AXIS - AXIS TU8007-R 90 W IND. MIDSPAN
PoE Extender, 1 Port, 90 Watt, Gigabit, -40 - +75°C, 20-60VDC, DIN-Rail oder Wandmontage
read more
€364.02
- Where else cheaper?
-
Ask? we would be happy to advise you!
+49 (0) 371 50 340 270
Product information "AXIS - AXIS TU8007-R 90 W IND. MIDSPAN"
PoE Extender, 1 Port, 90 Watt, Gigabit, -40 - +75°C, 20-60VDC, DIN-Rail oder Wandmontage
Manufacturer number: 03398-001
Download manufacturer datasheet
Main features
- 90 W IEEE 802.3bt
- Breiter Temperaturbereich von -40 °C bis +75 °C
- Doppelter Gleichstromeingang 20 bis 60 V
- Plug-and-Play
Spezifications
| Output voltage | 54V |
| Input voltage | 20~60VDC |
| Type | PoE Midspan (active) |
| Power per port | 90W |
| Mounting type | DIN Rail,Wall |
| PoE Standard | IEEE802.3af,IEEE802.3at,PoE (IEEE802.3af) |
| Ports | 1 |
| Series | Axis Zubehör |
| Temperature Range (Operating) | -40°C bis +70°C |
Product availability information:
The item is ordered especially for you, so it is not possible for return, withdrawal or cancellation. The following is non-binding and subject to storage and delivery information from our suppliers:
In stock: 0, Expectation: 20 in 3 weeks, Replacement time: 4 weeks (Last update: 20.05.2026) - subject to prior sale