Hanwha Vision - PNM-A13022RV
Netzwerk Panorama Dome Kamera, fixed Objektiv, AI-Analyse, 5120x2592, H.265, Audio, Alarm, IR, IP66, IK10, 12VDC, PoE+
read more
€3,052.35
- Where else cheaper?
-
Ask? we would be happy to advise you!
+49 (0) 371 50 340 270
Product information "Hanwha Vision - PNM-A13022RV"
Netzwerk Panorama Dome Kamera, fixed Objektiv, AI-Analyse, 5120x2592, H.265, Audio, Alarm, IR, IP66, IK10, 12VDC, PoE+
Manufacturer number: PNM-A13022RV
Download manufacturer datasheet
Main features
- Panorama-Stitching-Bild mit max. 13 MP
- Sichtfeld: horizontal 194°, vertikal 93°
- H.265/H.264/MJPEG, max. 30 fps
- Objekterkennung Person/Gesicht/Fahrzeug/Kennzeichen
- IVA virtuelle Linie/Bereich, Ein-/Ausgang, Herumlungern,
- Richtung, Eindringen,Sturzerkennung etc.
- Business Intelligence auf Basis einer KI-Engine:
- Personen-/Fahrzeug-/Menschenmengenzählung,
- Warteschlangenmanagement, Heatmap
- WiseIR: IR-Sichtweite 20 m (65,6 ft)
- IP66, NEMA4X, IK10
Spezifications
| Alarm inputs | 1 |
| Audio support | Yes |
| Resolution standard | 13 MP |
| Recording sensor | CMOS |
| Lighting | Infrared |
| Motion detector | Yes |
| Image resolution max. | 5120x2592 |
| Image transfer rate max. | 30 fps |
| Horizontal angle of view | 194° |
| Vertical angle of view | 93° |
| Focal length | 3,06 mm |
| Chip size | 1/2,8'' |
| Digital Noise Reduction (DNR) | Yes |
| Backlight compensation | Yes |
| Housing type | Outside |
| Housing material | Aluminium |
| Internal memory | 2x microSD card slot |
| Camera Type | Panoramic camera |
| Power consumption | 12 W |
| Lens Type | Prime lens |
| ONVIF | ONVIF Profile G,ONVIF Profile M,ONVIF Profile S,ONVIF Profile T |
| Power over Ethernet | IEEE 802.3at |
| Protection | IP66 |
| Series | P-Serie |
| Control Interfaces | RJ45 |
| Power supply | 12VDC |
| System | True Day&Night |
| Day/night switching | Automatic, manual |
| Temperature Range (Operating) | -40°C~+55°C |
| Vandalism-resistant | Yes |
| Video Compression | H.264,H.265,MJPEG |
| Wide Dynamic Range (WDR) | 120dB |
Product availability information:
The item is ordered especially for you, so it is not possible for return, withdrawal or cancellation. The following is non-binding and subject to storage and delivery information from our suppliers:
In stock: 0, Expectation: 0, Replacement time: 9 weeks (Last update: 30.03.2026) - subject to prior sale