Hanwha Vision - XNO-C6083R/RW
1/2,8'' Netzwerk Bullet Kamera, RoadWatch ANPR vorinstalliert, 2MP, 2,8-12mm, IR, 32GB SD
read more
€2,378.57
- Where else cheaper?
-
Ask? we would be happy to advise you!
+49 (0) 371 50 340 270
Product information "Hanwha Vision - XNO-C6083R/RW"
1/2,8'' Netzwerk Bullet Kamera, RoadWatch ANPR vorinstalliert, 2MP, 2,8-12mm, IR, 32GB SD
Manufacturer number: XNO-C6083R/RW
Download manufacturer datasheet
Main features
- Maximale Auflösung 2MP
- `Motorisiertes Vario-Objektiv 2,8 ~ 12mm (4,3x) `
- IR sichtbare Länge: 50m(164.04ft)
- Tag & Nacht (ICR), WDR (150 dB)
- DIS mit eingebautem Gyro-Sensor
- Zertifizierungen: IP66, IP67, NEMA4X, IK10
- RoadWatch-Anwendung (vorinstalliert und lizenziert)
- `1 Fahrspur bis zu 50km/h (30mph) `
- Kantenbasierte ANPR
- `Listenverwaltung, intelligente Suche, Statistik, `
- Schrankenauslösung, ANPR-Einrichtungsassistent
- Integration mit WAVE VMS, JSON- und UTMC-Protokollen
Spezifications
| Alarm inputs | 0 |
| Audio support | Yes |
| Resolution standard | 2 MP |
| Recording sensor | CMOS |
| Lighting | Infrared |
| Motion detector | Yes |
| Image resolution max. | 1920x1080 (PTZ-Einheit) |
| Image transfer rate max. | 60 fps |
| Focal length | 2,8 - 12 mm |
| Chip size | 1/2,8'' |
| Digital Noise Reduction (DNR) | Yes |
| Color (Housing) | weiß |
| Backlight compensation | Yes |
| Housing type | Outside |
| Housing material | Aluminium |
| Internal memory | SD card |
| Camera Type | License plate recognition |
| Photosensitivity | 0,01Lux (F1,4 1/30sec,30IRE) |
| Lens Type | Varifocal (motorized) |
| ONVIF | ONVIF Profile S,ONVIF Profile G,ONVIF Profile T |
| Power over Ethernet | IEEE 802.3af |
| Protection | IP66/67 |
| Series | Wisenet X |
| Control Interfaces | Ethernet |
| Power supply | 12VDC |
| System | True Day&Night |
| Day/night switching | Switchable IR Filter (ICR) |
| Temperature Range (Operating) | -40°C ~ +55°C |
| Vandalism-resistant | Yes |
| Video Compression | H.265,H.264,M-JPEG |
| Wide Dynamic Range (WDR) | WDR 150dB |
| Certifications | IK10 |
Product availability information:
The item is ordered especially for you, so it is not possible for return, withdrawal or cancellation. The following is non-binding and subject to storage and delivery information from our suppliers:
In stock: 0, Expectation: 0, Replacement time: 10 days (Last update: 03.04.2026) - subject to prior sale