Hikvision - DS-2CD3046G2-IS(2.8mm)(H)(eF)(O-STD)
Netzwerk Bullet Kamera, Tag/Nacht, 4MP, 2,8mm, Alarm, Audio, Infrarot
read more
€296.19
- Where else cheaper?
-
Ask? we would be happy to advise you!
+49 (0) 371 50 340 270
Product information "Hikvision - DS-2CD3046G2-IS(2.8mm)(H)(eF)(O-STD)"
Netzwerk Bullet Kamera, Tag/Nacht, 4MP, 2,8mm, Alarm, Audio, Infrarot
Manufacturer number: 311323427
Download manufacturer datasheet
Main features
- Hochwertige Bildqualität mit einer Auflösung von 4 MP
- Hervorragende Leistung bei schlechten Lichtverhältnissen dank DarkFighter-Technologie
- Effiziente H.265+-Komprimierungstechnologie
- Klare Bildgebung auch bei starkem Gegenlicht dank 120-dB-True-WDR-Technologie
- Fokus auf die Klassifizierung von Personen und Fahrzeugen auf Basis von Deep Learning
- Wasser- und staubgeschützt (IP67)
Spezifications
| Alarm inputs | 1 |
| Audio compression | G.711,G.722,G.726 |
| Audio support | Yes |
| Resolution standard | 4 MP |
| Recording sensor | CMOS |
| Lighting | Infrared |
| Motion detector | Yes |
| Image resolution max. | 2688x1520 |
| Image transfer rate max. | 30 fps |
| Horizontal angle of view | 101° |
| Vertical angle of view | 54° |
| Focal length | 2,8 mm |
| Chip size | 1/3'' |
| Digital Noise Reduction (DNR) | Yes |
| Color (Housing) | weiß |
| Backlight compensation | Yes |
| Housing type | Aluminium |
| Housing material | Aluminium |
| Internal memory | microSD card |
| Camera Type | Bullet Camera |
| Power consumption | 8.5 W |
| Photosensitivity | 0,003 Lux |
| Low Speed Shutter | Yes |
| Mounting type | Corner mounting,Mast mounting,Wall |
| Lens Type | Prime lens |
| ONVIF | ONVIF Profile S,ONVIF Profile G,ONVIF Profile T |
| Power over Ethernet | IEEE 802.3af |
| Protection | IP67 |
| Series | AcuSense |
| Control Interfaces | Ethernet |
| Power supply | 12VDC,Poe |
| System | True Day&Night |
| Day/night switching | Switchable IR Filter (ICR) |
| Temperature Range (Operating) | -30°C - 60°C |
| Vandalism-resistant | No |
| Video Compression | H.264,H.265 |
| Wide Dynamic Range (WDR) | 120dB |
| Wiper | No |
Product availability information:
The item is ordered especially for you, so it is not possible for return, withdrawal or cancellation. The following is non-binding and subject to storage and delivery information from our suppliers:
In stock: 0, Expectation: 0, Replacement time: 2 weeks (Last update: 11.05.2026) - subject to prior sale