Hikvision - DS-2CD3646G2-IZS(2.7-13.5mm)(H)/eF/O-STD
Netzwerk Bullet Kamera, Tag/Nacht, 4MP, 2,7-13,5mm, Infrarot, Alarm, Audio, IP67
read more
€568.64
- Where else cheaper?
-
Ask? we would be happy to advise you!
+49 (0) 371 50 340 270
Product information "Hikvision - DS-2CD3646G2-IZS(2.7-13.5mm)(H)/eF/O-STD"
Netzwerk Bullet Kamera, Tag/Nacht, 4MP, 2,7-13,5mm, Infrarot, Alarm, Audio, IP67
Manufacturer number: 311323485
Download manufacturer datasheet
Main features
- Netzwerk Kamera der Hikvision 3-Serie
- Bullet Bauform mit motorisiertem Varifokalobjektiv
- Brennweite 2,7-13,5mm
- Hohe Lichtempfindlichkeit durch DarkFighter-Technologie
- AcuSense Technologie - Deep Learning Algorithmen
- Integrierte Infrarot-Beleuchtung
- Alarmeingang und Audiofunktion
Spezifications
| Alarm inputs | 1 |
| Analysis | Face Capture (FD),Line crossing (LCD),People counting,Sound Detection (SD) |
| Audio compression | G.711,G.726,MP3 |
| Audio support | Yes |
| Resolution standard | 4 MP |
| Recording sensor | Progressive Scan,CMOS |
| Lighting | Infrared,LED |
| Motion detector | Yes |
| Image resolution max. | 2688x1520 |
| Image transfer rate max. | 25 fps |
| Horizontal angle of view | 107,6° - 32,9° |
| Vertical angle of view | 56° - 18,5° |
| Focal length | 2.7 . 13.5 mm |
| Chip size | 1/3'' |
| Digital Noise Reduction (DNR) | Yes |
| Turning range | 355 ° |
| Ethernet interface | 10Base-T,100Base-T |
| Color (Housing) | White |
| Backlight compensation | Yes |
| Housing material | Aluminium |
| Internal memory | microSD card |
| Camera Type | Bullet Camera |
| Power consumption | 15 W |
| Photosensitivity | 0,000 Lux |
| Network Protocols | Bonjour,DNA,DHCP,DDNS,FTP,HTTP,HTTPS,IPv4,IPv6,NTP,RTSP,RTP,SSL,TCP-IP,and others |
| Lens Type | Varifocal (motorized) |
| ONVIF | ONVIF Profile G,ONVIF Profile S,ONVIF Profile T |
| Power over Ethernet | IEEE 802.3at |
| Protection | IP66,optional |
| Power supply | 12VDC |
| System | black/white,Color,True Day&Night,Electronic Day&Night |
| Day/night switching | Switchable IR Filter (ICR) |
| Temperature Range (Operating) | -30°C - 60°C |
| Vandalism-resistant | Yes |
| Video Compression | H.264+,H.264,H.265,H.265+ |
| Wide Dynamic Range (WDR) | 120dB,True WDR |
| Certifications | CE,UL,RoHS,WEEE,IK10,IP66 |
| Zoomfactor (optical) | 5 |
Product availability information:
The item is ordered especially for you, so it is not possible for return, withdrawal or cancellation. The following is non-binding and subject to storage and delivery information from our suppliers:
In stock: 0, Expectation: 0, Replacement time: 2 weeks (Last update: 03.04.2026) - subject to prior sale