Hikvision - DS-2CD3B46G2T-IZHS(2.8-12mm)(C)(O-STD)
Netzwerk Bullet Kamera, Tag/Nacht, 2688x1520@30fps, 2,8-12mm, Alarm, Audio, IP67
read more
€789.09
- Where else cheaper?
-
Ask? we would be happy to advise you!
+49 (0) 371 50 340 270
Product information "Hikvision - DS-2CD3B46G2T-IZHS(2.8-12mm)(C)(O-STD)"
Netzwerk Bullet Kamera, Tag/Nacht, 2688x1520@30fps, 2,8-12mm, Alarm, Audio, IP67
Manufacturer number: 311315418
Download manufacturer datasheet
Main features
- Netzwerk-Kamera der Hikvision 3-Serie
- Bullet-Bauform mit motorisiertem Varifokalobjektiv
- Objektiv-Brennweite 2,8-12mm
- Hohe Lichtempfindlichkeit durch DarkFighter-Technologie
- AcuSense Technologie - Deep Learning Algorithmen
- Bildauflösung bis 4 Megapixel
- Integrierte Infrarot- und Weißlicht-Beleuchtung
- 3 Alarmeingänge und Audiofunktion
- Version mit Heizung
Spezifications
| Alarm inputs | 3 |
| Audio support | Yes |
| Resolution standard | 4 MP |
| Recording sensor | CMOS |
| Lighting | Infrared |
| Motion detector | Yes |
| Image resolution max. | 2688x1520 |
| Image transfer rate max. | 30 fps |
| Horizontal angle of view | 107 - 40° |
| Focal length | 2,8 - 12 mm |
| Chip size | 1/1,8'' |
| Digital Noise Reduction (DNR) | Yes |
| Color (Housing) | weiß |
| Backlight compensation | Yes |
| Housing type | Outside |
| Housing material | Aluminium |
| Heating | Yes |
| Internal memory | microSD card slot |
| Photosensitivity | 0,0014 Lux bei F1,2 |
| Low Speed Shutter | Yes |
| Lens Type | Varifocal (motorized) |
| ONVIF | ONVIF Profile S,ONVIF Profile G,ONVIF Profile T |
| Power over Ethernet | IEEE 802.3at |
| Protection | IP67 |
| Series | Hikvision AcuSense |
| Control Interfaces | Ethernet,RS-485 |
| Power supply | 12VDC,24VAC |
| System | True Day&Night |
| Day/night switching | Switchable IR Filter (ICR) |
| Temperature Range (Operating) | -40°C ~ +60°C |
| Vandalism-resistant | Yes |
| Video Compression | H.265+,H.265,H.264+,H.264,M-JPEG |
| Wide Dynamic Range (WDR) | WDR 140dB |
| Certifications | IK10 |
Product availability information:
The item is ordered especially for you, so it is not possible for return, withdrawal or cancellation. The following is non-binding and subject to storage and delivery information from our suppliers:
Discontinued line - Availability remaining quantity: 1, Expectation: 0, Replacement time: - (Last update: 30.03.2026) - subject to prior sale