Hikvision - DS-2DE5232W-AE(O-STD)(S6)
Netzwerk Dome, PTZ, Tag/Nacht, 2MP, 32x, 12V, 24V, PoE
read more
€594.64
- Where else cheaper?
-
Ask? we would be happy to advise you!
+49 (0) 371 50 340 270
Product information "Hikvision - DS-2DE5232W-AE(O-STD)(S6)"
Netzwerk Dome, PTZ, Tag/Nacht, 2MP, 32x, 12V, 24V, PoE
Manufacturer number: 327000383
Download manufacturer datasheet
Main features
- 1/2,8-Zoll-Progressive-Scan-CMOS-Sensor
- Hochwertige Bildqualität mit einer Auflösung von 2 MP
- Hervorragende Leistung bei schlechten Lichtverhältnissen dank DarkFighter-Technologie
- 32-facher optischer Zoom und 16-facher Digitalzoom ermöglichen Nahaufnahmen in weitläufigen Bereichen
- WDR, HLC, BLC, 3D-DNR, Entnebelung, regionale Belichtung, regionaler Fokus
- 24 VAC & PoE (802.3at)
- Effiziente H.265+/H.265-Kompressionstechnologie
- Wasser- und staubgeschützt (IP66) sowie vandalismussicher (IK10)
Spezifications
| Alarm inputs | 2 |
| Audio compression | G.711,G.722,G.726 |
| Audio support | Yes |
| Resolution standard | 2 MP |
| Recording sensor | CMOS |
| Motion detector | Yes |
| Image resolution max. | 1920x1080 |
| Image transfer rate max. | 30 fps |
| Horizontal angle of view | 58,9° |
| Vertical angle of view | 33,6° |
| Focal length | 4,8 - 153,6 mm |
| Chip size | 1/2,8'' |
| Digital Noise Reduction (DNR) | Yes |
| Turning range | 360 ° |
| Color (Housing) | weiß |
| Backlight compensation | Yes |
| Housing type | Metal |
| Housing material | Metal |
| Speed (manual control) | 250 °/sec |
| Speed (Target Approach) | 300 °/sec |
| Internal memory | microSD card |
| Camera Type | Domecamera |
| Power consumption | 20 W |
| Photosensitivity | 0,005 Lux |
| Low Speed Shutter | Yes |
| Mounting type | Ceiling,Mast mounting,Corner mounting,Wall |
| Lens Type | Varifocal |
| Power over Ethernet | IEEE 802.3at |
| Protection | IP66 |
| Control Interfaces | Ethernet |
| Power supply | 24VAC,Poe |
| System | True Day&Night |
| Day/night switching | Yes |
| Temperature Range (Operating) | -30°C - 65°C |
| Vandalism-resistant | Yes |
| Video Compression | H.264,H.265 |
| Wide Dynamic Range (WDR) | 120dB |
| Zoom Factor (Digital) | 16 |
| Zoomfactor (optical) | 32 |
Product availability information:
The item is ordered especially for you, so it is not possible for return, withdrawal or cancellation. The following is non-binding and subject to storage and delivery information from our suppliers:
Discontinued line - Availability remaining quantity: 5, Expectation: 0, Replacement time: - (Last update: 27.04.2026) - subject to prior sale