Hikvision - DS-2XV6646G0-LIZHRS(2.8-12mm)(O-STD)
Netzwerk Varifokal Krankamera, 4MP, 2,8-12mm Brennweite, Hohe Stoßfestigkeit, Anti-Korrosion, IR, PoE, IP68,
read more
€2,007.77
- Where else cheaper?
-
Ask? we would be happy to advise you!
+49 (0) 371 50 340 270
Product information "Hikvision - DS-2XV6646G0-LIZHRS(2.8-12mm)(O-STD)"
Netzwerk Varifokal Krankamera, 4MP, 2,8-12mm Brennweite, Hohe Stoßfestigkeit, Anti-Korrosion, IR, PoE, IP68,
Manufacturer number: 311327152
Download manufacturer datasheet
Main features
- `1/1.8'' Progressive Scan CMOS `
- `2560 × 1440, 4 MP `
- Unterstützt niedrige Latenzzeiten und Kameradekodierung mit einer Verzögerung von nur 100 ms
- 50 m Weißlicht und 80 m IR Beleuchtung
- Ausgezeichnete Leistung bei schlechten Lichtverhältnissen dank DarkFighter Technologie
- Klare Bildqualität auch bei starkem Gegenlicht dank 120 dB WDR-Technologie
- PoE oder 9-36 VDC
- Edelstahl 316L
Spezifications
| Alarm inputs | 1 |
| Audio compression | AAC-LC,G.711,G.722,G.729,MP3 |
| Audio support | Yes |
| Resolution standard | 4 MP |
| Recording sensor | CMOS,Progressive Scan |
| Lighting | Infrared,White |
| Motion detector | Yes |
| Image resolution max. | 2560×1440 |
| Image transfer rate max. | 60 fps |
| Horizontal angle of view | 104° bis 15° (je nach Brennweite) |
| Vertical angle of view | 54.2° bis 8.5° |
| Focal length | 2,8 - 12 mm |
| Chip size | 1/1,8'' |
| Digital Noise Reduction (DNR) | Yes |
| Ethernet interface | 1000Base-T |
| Color (Housing) | Black/Grey |
| Backlight compensation | Yes |
| Housing type | optional |
| Housing material | Aluminium |
| Internal memory | microSD card,microSDHC card,microSDXC card |
| Camera Type | Bullet Camera |
| Power consumption | 24 W |
| Photosensitivity | Farbe: 0.002 Lux @ F1.2 (AGC ON),SW: 0.0002 Lux @ F1.2 (AGC ON),0 Lux mit IR/Weißlicht |
| Low Speed Shutter | Yes |
| Network Protocols | and others,DNA,DHCP,FTP,HTTP,HTTPS,RTSP,RTP,TCP-IP,TCP |
| Lens Mount | M12 |
| Lens Type | Varifocal (motorized) |
| ONVIF | yes |
| Power over Ethernet | IEEE 802.3at |
| Protection | IP68 |
| Series | Special Serie |
| Control Interfaces | RS-485 |
| Power supply | 9-36 VDC |
| System | black/white,Color,True Day&Night |
| Day/night switching | Automatic, manual,Yes |
| Temperature Range (Operating) | -40 °C - 60 °C" |
| Video Outputs | Yes |
| Video Compression | H.264,H.264+,H.265,H.265+,MJPEG |
| Wide Dynamic Range (WDR) | 120dB |
| Wiper | Yes |
| Certifications | CE-EMC,CB,IP68,IATA,IMDG,u.\u202Fa. |
Product availability information:
The item is ordered especially for you, so it is not possible for return, withdrawal or cancellation. The following is non-binding and subject to storage and delivery information from our suppliers:
In stock: 0, Expectation: 0, Replacement time: 9 weeks (Last update: 25.05.2026) - subject to prior sale