Hikvision - DS-3E2528P-H(O-STD)
Switch, Smart managed, 24x RJ45, 4x SFP, 230VAC
read more
€911.18
- Where else cheaper?
-
Ask? we would be happy to advise you!
+49 (0) 371 50 340 270
Product information "Hikvision - DS-3E2528P-H(O-STD)"
Switch, Smart managed, 24x RJ45, 4x SFP, 230VAC
Manufacturer number: 301802585
Download manufacturer datasheet
Spezifications
| Number of PoE ports | 24 |
| Design | Desktop,Rack |
| Type | Switch |
| Power consumption | 448 W |
| Fan | Yes |
| Management | Yes |
| Mounting type | 19'' Rack Installation,Desktop" |
| PoE Budget (Total) | 370 W |
| PoE Standard | PoE (IEEE802.3af),PoE+ (IEEE802.3at) |
| Ports | 24x 10/100/1000Base-TX,4x 100/1000Base-X SFP |
| Power over Ethernet | IEEE 802.3af,IEEE 802.3at |
| Rack installation | Yes |
| Protection | IP40 |
| Power supply | 100-240VAC |
| Temperature Range (Operating) | -5°C ~ +45°C |
| VLAN | Yes |
Product availability information:
The item is ordered especially for you, so it is not possible for return, withdrawal or cancellation. The following is non-binding and subject to storage and delivery information from our suppliers:
In stock: 0, Expectation: 0, Replacement time: 9 weeks (Last update: 03.04.2026) - subject to prior sale