Hikvision - DS-3WF02C-5AC/O(O-STD)V3
Outdoor 5GHz, 867 Mbit/s, 5km Wireless-Bridge, 2x 1Gbits RJ45-Ports, 9dBi, 2 x 2 MIMO-Antenne
read more
€99.48
- Where else cheaper?
-
Ask? we would be happy to advise you!
+49 (0) 371 50 340 270
Product information "Hikvision - DS-3WF02C-5AC/O(O-STD)V3"
Outdoor 5GHz, 867 Mbit/s, 5km Wireless-Bridge, 2x 1Gbits RJ45-Ports, 9dBi, 2 x 2 MIMO-Antenne
Manufacturer number: 317200375
Download manufacturer datasheet
Main features
- Gigabit-LAN-Anschlüsse
- TDMA unterstützt
- Schnelle Anpassung über DIP-Schalter
- Visualisiertes Topologie-Management
- Bis zu 5 km drahtlose Übertragungsreichweite
Spezifications
| Number of PoE ports | 1 |
| Ethernet interface | 10/100/1000Mbps |
| Power consumption | 4.5 W |
| Management | Yes |
| Mounting type | Mast mounting |
| Network Protocols | NTP,SADP,HTTPS,SSH |
| Ports | 2x 10/100/1000Base-TX |
| Reach | 5 m |
| Protection | IP55 |
| Temperature Range (Operating) | -30°C - 70°C |
Product availability information:
The item is ordered especially for you, so it is not possible for return, withdrawal or cancellation. The following is non-binding and subject to storage and delivery information from our suppliers:
In stock: 0, Expectation: 0, Replacement time: 2 weeks (Last update: 27.04.2026) - subject to prior sale