Hikvision - DS-KV8113-WME1(C)(O-STD)/Europe BV
1 Button Metal Villa Door Station
read more
€384.37
- Where else cheaper?
-
Ask? we would be happy to advise you!
+49 (0) 371 50 340 270
Product information "Hikvision - DS-KV8113-WME1(C)(O-STD)/Europe BV"
1 Button Metal Villa Door Station
Manufacturer number: 305303880
Download manufacturer datasheet
Main features
- WLAN-Unterstützung, einfache Einrichtung und keine Verkabelung erforderlich
- Webkonfiguration unterstützt
- Aluminiumlegierung, ansprechendes Industriedesign, IP65, IK08, 3 integrierte Anzeigeleuchten
- Integrierter Mifare-Kartenleser, 1-Kanal-Zutrittskontrolle für Innenbereiche
- Rauschunterdrückung und Echokompensation
- 2-MP-HD-Kamera mit IR-Zusatzbeleuchtung
- Standard-PoE/12 VDC
Spezifications
| Audio compression | G.711u |
| Lighting | Infrared |
| Image resolution max. | 1920x1080 |
| Image transfer rate max. | 30 fps |
| Horizontal angle of view | 129 |
| Ethernet interface | 100Base-T |
| Internal memory | microSD card |
| Camera | HD Network Camera |
| Camera Type | Door intercom |
| Speaker | integrated |
| Power consumption | 10 W |
| Reading Procedure | 13.56 MHz Mifare |
| Microphone | Integrated |
| Mounting type | Installation,Finery |
| Numeric keypad | no |
| Power over Ethernet | IEEE 802.3af |
| Call buttons | 1 |
| Protection | IP65 |
| Series | Villa |
| Power supply | 12VDC,Poe |
| Temperature Range (Operating) | -40°C - 53°C |
| Vandalism-resistant | Yes |
| Video Compression | H.264 |
Product availability information:
The item is ordered especially for you, so it is not possible for return, withdrawal or cancellation. The following is non-binding and subject to storage and delivery information from our suppliers:
In stock: 0, Expectation: 0, Replacement time: 2 weeks (Last update: 11.05.2026) - subject to prior sale