Hikvision - HM-TD2628-10/G1/T3A(O-STD)
Netzwerk Wärmebild Bullet Kamera, Bi-Spectral, 256x192 Thermal, 9,7mm Brennweite, 5MP, 8mm Brennweite, Weißlicht, IP67
read more
€1,034.41
- Where else cheaper?
-
Ask? we would be happy to advise you!
+49 (0) 371 50 340 270
Product information "Hikvision - HM-TD2628-10/G1/T3A(O-STD)"
Netzwerk Wärmebild Bullet Kamera, Bi-Spectral, 256x192 Thermal, 9,7mm Brennweite, 5MP, 8mm Brennweite, Weißlicht, IP67
Manufacturer number: 305403160
Download manufacturer datasheet
Spezifications
| Alarm inputs | 2 |
| Audio support | Yes |
| Recording sensor | CMOS |
| Lighting | Infrared |
| Motion detector | Yes |
| Image resolution max. | 2688x1520 |
| Image transfer rate max. | 30 fps |
| Horizontal angle of view | 18° |
| Vertical angle of view | 13,5° |
| Focal length | 10 mm |
| Digital Noise Reduction (DNR) | Yes |
| Backlight compensation | Yes |
| Housing type | Aluminium |
| Housing material | Aluminium |
| Internal memory | microSD card |
| Camera Type | Bi-Spectral |
| Power consumption | 12.1 W |
| Photosensitivity | 0,0089 lux |
| Low Speed Shutter | Yes |
| Mounting type | Ceiling,Mast mounting,Wall |
| Lens Type | Prime lens |
| ONVIF | ONVIF Profile S,ONVIF Profile T,ONVIF Profile G,ONVIF Profile M |
| Power over Ethernet | IEEE 802.3af |
| Protection | IP67 |
| Series | HIKMICRO |
| Control Interfaces | RJ45 |
| Power supply | Poe,12VDC,24VAC |
| System | True Day&Night |
| Temperature Range (Operating) | -40°C - 70°C |
| Thermal resolution | 384x288 |
| Video Compression | H.264,H.265 |
| Wide Dynamic Range (WDR) | 120dB |
Product availability information:
The item is ordered especially for you, so it is not possible for return, withdrawal or cancellation. The following is non-binding and subject to storage and delivery information from our suppliers:
In stock: 0, Expectation: 0, Replacement time: 3 weeks (Last update: 20.05.2026) - subject to prior sale