Hikvision - iDS-2CD5A86G2/V-XZHSY(2.8-12mm)(O-STD)
Netzwerk Varifokal Bullet Kamera, 8MP, DeepinView, Darkfighter, IR, Weißlicht, IP67, IK10, weiß
read more
€1,031.73
- Where else cheaper?
-
Ask? we would be happy to advise you!
+49 (0) 371 50 340 270
Product information "Hikvision - iDS-2CD5A86G2/V-XZHSY(2.8-12mm)(O-STD)"
Netzwerk Varifokal Bullet Kamera, 8MP, DeepinView, Darkfighter, IR, Weißlicht, IP67, IK10, weiß
Manufacturer number: 311333335
Download manufacturer datasheet
Main features
- Hochwertige Bildqualität mit einer Auflösung von 8 MP
- Hervorragende Leistung bei schlechten Lichtverhältnissen dank DarkFighter 2.0-Technologie
- Effiziente H.265+-Komprimierungstechnologie zur Einsparung von Bandbreite und Speicherplatz
- Wasser- und staubgeschützt (IP67), vandalismussicher (IK10) und korrosionsbeständig (NEMA 4X, optional)
- Integrierte Frontscheibenheizung für klare Bilder bei Regen oder Schnee
- Spezielles KI-Modell für den Perimeterschutz, das Fehlalarme im Vergleich zu herkömmlichen KI-Kameras um 90 % reduziert
Spezifications
| Alarm inputs | 1 |
| Audio compression | G.711,G.722,G.726 |
| Audio support | Yes |
| Resolution standard | 8 MP |
| Recording sensor | CMOS |
| Lighting | White,Infrared |
| Motion detector | Yes |
| Image resolution max. | 3840x2160 |
| Image transfer rate max. | 30 fps |
| Horizontal angle of view | 112° |
| Vertical angle of view | 58° |
| Focal length | 2,8 - 12 mm |
| Chip size | 1/1,8'' |
| Digital Noise Reduction (DNR) | Yes |
| Color (Housing) | weiß |
| Backlight compensation | Yes |
| Housing type | Aluminium |
| Housing material | Aluminium |
| Internal memory | microSD card |
| Camera Type | Bullet Camera |
| Power consumption | 22.8 W |
| Photosensitivity | 0,002 Lux |
| Low Speed Shutter | Yes |
| Mounting type | Ceiling,Corner mounting,Mast mounting,Wall |
| Lens Type | Varifocal (motorized) |
| ONVIF | ONVIF Profile S,ONVIF Profile G,ONVIF Profile T,ONVIF Profile M |
| Power over Ethernet | IEEE 802.3at |
| Protection | IP67 |
| Series | DeepinView |
| Control Interfaces | Ethernet |
| Power supply | 12VDC,Poe |
| System | True Day&Night |
| Day/night switching | Switchable IR Filter (ICR) |
| Temperature Range (Operating) | -30°C - 60°C |
| Vandalism-resistant | Yes |
| Video Compression | H.264,H.265 |
| Wide Dynamic Range (WDR) | 120dB |
| Wiper | No |
Product availability information:
The item is ordered especially for you, so it is not possible for return, withdrawal or cancellation. The following is non-binding and subject to storage and delivery information from our suppliers:
In stock: 0, Expectation: 0, Replacement time: 9 weeks (Last update: 11.05.2026) - subject to prior sale