Hikvision - iDS-2CD7046G0-AP(C)(O-STD)
Netzwerk Kamera, P-Iris Tag/Nacht, 4MP, Alarm, Audio, RS-485
read more
€868.22
- Where else cheaper?
-
Ask? we would be happy to advise you!
+49 (0) 371 50 340 270
Product information "Hikvision - iDS-2CD7046G0-AP(C)(O-STD)"
Netzwerk Kamera, P-Iris Tag/Nacht, 4MP, Alarm, Audio, RS-485
Manufacturer number: 311314087
Download manufacturer datasheet
Main features
- Hochwertige Bildqualität mit einer Auflösung von 4 MP
- Hervorragende Leistung bei schlechten Lichtverhältnissen dank DarkFighter-Technologie
- Klare Bilddarstellung auch bei starkem Gegenlicht dank 140-dB-WDR-Technologie
- Effiziente H.265+-Komprimierungstechnologie zur Einsparung von Bandbreite und Speicherplatz
- 5 Streams für eine Vielzahl von Anwendungsbereichen
- Integriertes Mikrofon für Audioüberwachung in Echtzeit
Spezifications
| Alarm inputs | 2 |
| Audio compression | G.711,G.726,G.722 |
| Audio support | Yes |
| Resolution standard | 4 MP |
| Recording sensor | CMOS |
| Motion detector | Yes |
| Image resolution max. | 2688x1520 |
| Image transfer rate max. | 60 fps |
| Chip size | 1/1,8'' |
| Digital Noise Reduction (DNR) | Yes |
| Backlight compensation | Yes |
| Housing type | Aluminium |
| Housing material | Aluminium |
| Internal memory | microSD card |
| Camera Type | Bullet Camera |
| Power consumption | 12.3 W |
| Photosensitivity | 0,0005 Lux |
| Low Speed Shutter | Yes |
| Mounting type | Ceiling,Corner mounting,,Wall |
| Lens Type | no lens included |
| Power over Ethernet | IEEE 802.3af |
| Series | DeepinView |
| Control Interfaces | Ethernet |
| Power supply | 12VDC,24VAC,Poe |
| System | True Day&Night |
| Day/night switching | Yes |
| Temperature Range (Operating) | -30°C - 60°C |
| Video Compression | H.264,H.265 |
| Wide Dynamic Range (WDR) | WDR 140dB |
Product availability information:
The item is ordered especially for you, so it is not possible for return, withdrawal or cancellation. The following is non-binding and subject to storage and delivery information from our suppliers:
Discontinued line - In stock: 1, Expectation: 0, Replacement time: 9 weeks (Last update: 27.04.2026) - subject to prior sale