i-PRO - WV-X67310-Z4-3V
Netzwerk PTZ Kamera X-Serie, 2MP@30fps, 4,25-170mm AI, IK10, IP66/IP68, out, grau
read more
€9,467.94
- Where else cheaper?
-
Ask? we would be happy to advise you!
+49 (0) 371 50 340 270
Product information "i-PRO - WV-X67310-Z4-3V"
Netzwerk PTZ Kamera X-Serie, 2MP@30fps, 4,25-170mm AI, IK10, IP66/IP68, out, grau
Manufacturer number: WV-X67310-Z4-3V
Download manufacturer datasheet
Main features
- 2MP Aero PTZ Kamera
- 40x optischer Zoom
- Bis zu 2 Edge AI-Analyse-Apps
- Automatische AI-Verfolgung
- 24V AC/DC Stromversorgung
- Windlastbeständigkeit bis zu 270 km/h
- Eingebautes FIPS 140-2 Level 3 zertifiziertes Sicherheitselement (EdgeLock® SE050F NXP® Halbleiter)
- NDAA-konform
- Herkunftsland Japan
Spezifications
| Alarm inputs | 0 |
| Audio support | Yes |
| Resolution standard | 2 MP |
| Recording sensor | CMOS |
| Motion detector | Yes |
| Image resolution max. | 1920x1080 |
| Image transfer rate max. | 60 fps |
| Horizontal angle of view | 1,9 - 66°,1,4 - 51° |
| Focal length | 4,25 - 170 mm |
| Chip size | 1/2,8'' |
| Digital Noise Reduction (DNR) | Yes |
| Turning range | 360 ° |
| Color (Housing) | silbergrau |
| Color (dome) | clear |
| Backlight compensation | Yes |
| Housing type | Outside |
| Housing material | Aluminium,Plastic |
| Speed (manual control) | 100 °/sec |
| Speed (Target Approach) | 200 °/sec |
| Heating | Yes |
| Internal memory | No |
| Photosensitivity | 0,011 Lux bei F1,6 |
| Mounting type | Ceiling,Wall |
| Lens Type | Varifocal (motorized) |
| ONVIF | ONVIF Profile S,ONVIF Profile T,ONVIF Profile M |
| Power over Ethernet | IEEE 802.3bt |
| Protection | IP66/68 |
| Series | i-PRO X-Serie |
| Control Interfaces | RJ45 |
| Power supply | PoE++,24VDC,24VAC |
| System | True Day&Night |
| Temperature Range (Operating) | -50°C ~ +65°C |
| Vandalism-resistant | Yes |
| Video Compression | H.265,H.264,M-JPEG |
| Wide Dynamic Range (WDR) | WDR 144dB |
| Certifications | IK10,FIPS 140-2 LV3 |
| Zoomfactor (optical) | 40 |
Product availability information:
The item is ordered especially for you, so it is not possible for return, withdrawal or cancellation. The following is non-binding and subject to storage and delivery information from our suppliers:
In stock: 0, Expectation: 0, Replacement time: 2 weeks (Last update: 20.05.2026) - subject to prior sale